en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
 
Yazılım Mühendisliği
2408
 
 

YAZILIM

MÜHENDİSLİĞİ

 
 
 
 
 

Mühendislik Fakültesi

İçin

Nasıl Çalışılmalıdır?

 

Yazılım Mühendisliği Hakkında Bazı Bilgiler

 

Bilgisayarların öneminin hayatımızda giderek artması ve internet kullanımının yaygınlaşmasına eş olarak,ulusal ve uluslararası ticaretin giderek sanal ortama taşınması sonucu yazılıma ve yazılım mühendislerine olan ihtiyaç giderek artmıştır.

Yazılımcılık günümüzde en gözde meslekler arasında yer edinmiştir.Bu sektör sermaye olarak sadece insan gereksiniminde olduğunda son yıllarda sermayesiz iş olarak da adlandırılmıştır.

Bu alanda önde gelen ülkelerden birisi olan Hindistan büyük bir fakirlik içinde yaşamasına rağmen 2000 yılında yazılım sektöründen 2 milyar dolarlık bir gelir elde etmiştir.

Yazılım mühendisliğinde son yıllarda ülkemizde de hızlı bir gelişim yaşanmıştır,ülkemiz program ihraç edebilen ülkeler arasına girmiştir.

Bu meslekteki en gözde iş Web Sayfası Tararımcılığıdır.Özellikle internetin kullanılışının yaygınlaşmasına mütakip bu sektörde çalışacak kişilerin önemi hızla artmıştır.2001 yılında internetle yapılan ticaretin 30 milyar dolar olarak kayda geçmesi de önümüzdeki yıllarda nasıl bir geleceğinin olduğunu da göstermektedir.

Türkiye'de web sayfa tasarımı ile ilgilenen kişiler firmalarda çalışmakla beraber evden freelance çalışma modeli ile çalışmaktadırlar.

  • Etrafımızda bilgisayardan anlamayan çok sayıda insan var.Günümüzde de her evde bir bilgisayar, herkesin sahip  olduğu bir cep telefonu var. Siz yazılımcıysanız kişiler büyük oranda size muhtaç olacaklardır. Çünkü teknik servise gitmeden önce sizi ziyaret edeceklerdir. Bunun için sizinle aralarını iyi tutmaları gerekecektir. Bu işten para kazanabilirsiniz.
  • Zengin olmanız için herzaman bir ihtimal vardır.
  • Bİr site kurabilirsiniz; google reklamlarından ayda asgari ücrete yakın bir ücreti, hiç bir şey yapmadığınız halde kazanabilirsiniz.(Kendinize ait bir websitesi için benimle iletişime geçebilirsiniz.)
  • Çoğu meslek sahibi kendi mesleğinden ekstra gelir elde edemezken siz elde edebilirsiniz.
  • İnternet üzerinde tema ve kod yazımı yapıp satarak para kazanabilirsiniz.
 
 
PreviousNext

Sample Picture 2

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

yazılım, mühendislik, bilgisayar, internet, kod, yazı, website, web, sayfa, tasarım, kodlama, kod uzmanı, uzman, sermayesiz iş, google,
yazılım, mühendislik, bilgisayar, internet, kod, yazı, website, web, sayfa, tasarım, tasarım, kodlama, kod, uzmanı, uzman, sermaye, iş, google,

Anasayfa                                    Mühendislikler                            Mühendislik Hakkında                 Hakkında                          İletişim                        Mühendis Olma Yolunda