en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
 
Makine Müh. İlgili Videolar
2412
 

Makine Mühendisliği

 

Araçların en göz alıcı noktalarından birisi olan çelik jantların CNC makineleri ile üretimi.

Küçükken hepimizin iyi ya da kötü bir oyuncağı olmuştur.Oyuncakların hatamızda her zaman özel bir yeri olmuştur. Şuanda bile yetişkin insanlardan çocuklara herkesin kendine ait oynadığı ya da rafta aksesuar olarak kullandığı oyuncakları vardır. Peki hiç düşündünüz mü bu oyuncakları kimler tasarlıyor, imalatını kimler yapıyor ?

Yandaki videoda evde yapabileceğiniz bir mini helikopter ve nasıl yapılacağının adım adım açıklaması mevcut. Odanızda güzel bir aksesuar olabilir :)

 

AdSense

Şuan her türlü makinede bulunan, kimisi küçük, kimisi devasa hatta günümüzde gözle görülemecek kadar mikro bir şekilde bile üretimi başarılan dişlilerin nasıl yapıldığını gösteren bir video. 

Dişliler makinelerin bir elemanı olarak üretilmektedir ve amaçları parçalar arasında güç iletimini sağlamaktır. 

Makinelerin olmazsa olmazı diyebiliriz, şuan kolunuzdaki saate kadar her türlü küçük ve büyük makinelerde dişliler bulunmaktadır.

 

Anasayfa                                    Mühendislikler                            Mühendislik Hakkında                 Hakkında                          İletişim                        Mühendis Olma Yolunda