en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
 
Makine Mühendisliği
2410
 
 

MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ

Makine Mühendisliği en geniş çalışma alanına sahip mühendislik dalıdır. Kalorifer tesisatı, nükleer santral, bisiklet,spor otomobili, çamaşır makinesi petro-kimya tesisleri, buzdolabı buz pateni pisti vb. her alan Makina Mühendisliğinin ilgi alanındadır. Makine mühendisleri, Tasarım ve İmalat, Elektrik Makineleri, Petrol, Kimya, Gıda, Demir-Çelik, Uçak, Otomotiv ve Tekstil Sanayi; Hidro-Elektrik, Nükleer ve Termik Santraller; Bina Mühendislik(Isıtma, Soğutma), AR-GE (Araştırma ve Geliştirme) vb. sektörlerin çeşitli birimlerinde işletme, bakım, onarım, üretim, kalite kontrol, tasarım, proje, pazarlama, müteahhitlik, müşavirlik ve idari görevlerde hizmet verebilirler. 

Küreselleşmeye devam eden dünyamızda İngilizce, özellikle Teknik bilim dallarında kullanılan ortak bir dil olma özelliğini halen korumaktadır. Makine Mühendisliği öğretiminde kaynakların hemen hemen tamamı İngilizcedir. Mevcut Türkçe kaynaklar sınırlı sayıda olup, bu yayınların güncelleşmiş baskıları her zaman bulunmamaktadır. Günümüzün teknolojisinin gerektirdiği ders müfredatında yer alan bazı derslere ait Türkçe kaynak ise hiç bulunmamaktadır. 

Günümüzde sanayicilerimiz haklı olarak İngilizce bilen Makine Mühendislerine ihtiyaç duymaktadır. İngilizce bilen Makina Mühendislerine ayrıca yurtiçinde ve yurtdışında, gerek maddi açıdan gerek ise kariyerlerinde kendilerini geliştirme ve yükselme açısından bir dizi olanaklar sağlamaktadır.

 

Makine Mühendisliği 

Hakkında Bazı Bilgiler

 
 
  • ​Otomotivden havacılığa; soğutma sistemlerinden enerji üretimine kadar pek çok sektörde çalışma imkanı vardır.
  • Uçaklar,hastanelerde kullanılan cihazlar ve endüstriyel ekipmanlar gibi neredeyse her endüstride kullanılan cihaz ve sistemlerin ne şekilde işlediğini öğrenmek..
  • Gelişen teknoloji ve bilimin ışığında ortaya çıkan ihtiyaçları karşılamaya yönelik, çalışmalar yürütme ve yaratıcılığı kullanma şansı sunduğu için Makine Mühendisliği bölümü tercih edilebilirler.
  •  Her geçen gün gelişen ve yenilenen bir alan olmasının yanı sıra hayat boyu öğrenmeyi destekleyen bir bölüm.
  • Makine Mühendisliği bölümü mezuniyet sonunda pek çok endüstri kolunda ve dünyanın her yerinde çalışma olanağı sunuyor olması bu bölümü tercih için yeterli bir sebeptir.
  • Hayal ettiğiniz ürünlerin tasarımını ve üretimini yapabilecek bilgi ve beceriye sahip olacaksınız.
  • İnsan hayatını kolaylaştırmaya, iyileştirmeye ve zenginleştirmeye olanak sağladığı için Makine Mühendisliği bölümünü tercih edebilirsiniz.
 
 
 
 

Mühendislik Fakültesi

İçin

Nasıl Çalışılmalıdır?

 
 
PreviousNext

Sample Picture 2

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ, Makine Mühendisliği Hakkında, Bazı Bilgiler, en geniş çalışma alanına, Makina Mühendisliğinin ilgi alanı, Teknik bilim dalları, Mühendislik İçin Hangi Üniversiteler Tercih Edilmelidir, Makine Mühendisliği 2017 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları, Mühendislik Fakültesi İçin Nasıl Çalışılmalıdır, Makine Mühendisliği Bölümü, Hayal ettiğiniz ürünlerin tasarımı, İnsan hayatını kolaylaştırma, üretim, beceri, imalat,
makine mühendisliği, makine mühendisliği hakkında, en geniş çalışma alanı, makine mühendisliği bölümü, AR-GE, ürün, tasarım, imalat, proje, çizim,

Anasayfa                                    Mühendislikler                            Mühendislik Hakkında                 Hakkında                          İletişim                        Mühendis Olma Yolunda