en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
 
Elektrik-Elek. Mühendisliği
2390
 
 

ELEKTRİK

ELEKTRONİK

MÜHENDİSLİĞİ

 
 
 
 
 

Mühendislik Fakültesi

İçin

Nasıl Çalışılmalıdır?

Elektrik Elektronik Mühendisliği'nin tanımını yapacak olursak, elektrik üretimi,iletimi ve dağıtımı, aynı zamanda elektronik aletlerin,iletişim sistemlerinin ve bunların projelerini ve çalışmalarını geliştirmede, uygulamaya dökerek denetlenmesinde görev yapan mühendislik dalıdır.

Bu bölümden mezun olan ve bu bölümde görev yapan kişilere elektrik ve elektonik mühendisi denir.

Elektrik ve elektronik mühendisi,yapay kaynaklardan elektrik üretimini sağlayarak, yapım merkezinden tüketim merkezine kadar enerjinin iletimini sağlar.

Analog ve dijital ortamlı sistemlerin yapımı,bakımı,onarımı,işletimi ve geliştirilmesini sağlayan elektrik ve elektronik mühendisi tıbbi elektronik cihazların tasarımı,güvenliği ve bakımıyla da ilgilenirler.

Bir elektrik ve elektronik mühendisi, iletişim ve haberleşme sistemlerinin geliştirilmesi,iletişim cihazlarının üretimi,bakımı,tanıtımı,teknik satış hatta reklamlarıyla ilgilenip bunlar için gerekli iş gücü ve maliyetini hesaplamada görev alırlar.


 

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği  Hakkında Bazı Bilgiler


 
  • İki mühendisliğin birleşimi olan elekrik ve elektronik mühendisleri ister büro isterse şantiyelerde çalışabilir.
  • Kendi branşına göre,elektrik santralleri,labaratuvarlar,plan ve proje için ofisler,tıbbi cihazlar için hastaneler,eletrik üretim,iletim ve dağıtımı için açık hava sahalarında çalışabilirler.
  • İki mühendisliğide kapsadığı için ünlü firma,kurum ve kuruluşlarda  (Telekom,Trt,Tek,Türk Kablo,Viko,Siemens,aselsan,havelsan vb.) çalışabilirler.
  • Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olan kişiler için iş bulma olanağı çok yüksektir, tabiki diğer mühendislikler gibi bu meslektede yabancı dile sahip olmak gerek yurt içi gerek yurt dışında iş bulma olanağınızı artıracaktır.​
 
PreviousNext

Sample Picture 2

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

 
Elektrik, Elektronik, mühendislik, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektrik, üretim, elektrik üretimi, dağıtım, iletişim, sistem, proje, analog, dijital, tıbbi elektronik cihaz, tüketim, maliyet,
elektrik, elektronik, mühendis, elektrik elektronik mühendisliği, iletişim, sunum, teknik, cihaz, elektrik, mühendislik, mühendisliği, yapay kaynaklar, iş gücü, maliyet hesaplama, deney

Anasayfa                                    Mühendislikler                            Mühendislik Hakkında                 Hakkında                          İletişim                        Mühendis Olma Yolunda