en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
 
3524
Anasayfa
Mühendislik Nedir, Mühendis Kimdir, Mühendislik Hakkında, Mühendislik, Mühendislik Dalları, Mühendisliğin Tarihçesi, inşaat mühendisliği, makine mühendisliği, elektrik mühendisliği, kimya mühendisliği, Mühendislik tarihi, Mühendis, mühendislik alanında en iyi 10 üniversite, engineer brains, engineerbrains.com, engineerbrains, engineer brains, tim cook, apple, steve jobs, steve, tim, cook, razer, akıllı telefon, tesla, samsung, ultra hd, samsung, galaxy, note, facebook, 4k, aids, homerun, ios, ios 11, güvenlik, güvenlik açığı, security, security fails, google, balon, microsoft, google, htc, ios, iphone, wifi, pixel2, pixel2xl, mario, nintendo, mobile, phone, water, another form, ice, whatsapp, bkm, express, transfer, money, cash, neptun, uranus,
Mühendislikle ilgili sorularınıza kolaylıkla yanıt bulabileceğiniz Mühendis Beyinler'e hoş geldiniz,
 

MÜHENDİS KİMDİR ?


Mühendis; İnsanların ihtiyaçlarını karşılamaya dayalı köprü, yol, bina gibi bayındırlık; beslenme, tarım gibi gıda; fizik, kimya, biyoloji, elektrik, elektronik gibi fen; uçak, otomobil, motor, iş makineleri gibi teknik-sosyal alanda uzman, eğitim görmüş kimse.

 
 
 

Mühendislik, bilimsel ilkelerin, doğadaki kaynakların verimli biçimde yapılara, ürünlere, makinelere, sistemlere ve süreçlere dönüştürülmesi amacı ile uygulamaya konulması sanatıdır.

Daha Fazla

Geleneksel olarak başta inşaat mühendisliği, 
makine mühendisliği, 
elektrik mühendisliği ve 
kimya mühendisliği
olmak üzere dört ana mühendislik disiplini ve bu disiplinlerin her birinin birçok farklı uzmanlık dalı vardır. 

Daha Fazla

Mühendislik tarihi medeniyet tarihi ile neredeyse aynıdır. İnsanlar hayatta kalabilmek ve yaşamlarını sürdürebilmek için yaratıcılıklarını ön plana çıkararak bir takım yenilikler geliştirmişlerdir.

Daha Fazla


 
 
 
PreviousNext

9.Ege Üniversitesi

9.Ege Üniversitesi

 
 

Tavsiye Edilen Yazılar

Anasayfa                             Mühendislikler                                                        Mühendislik Hakkında                 Hakkında           İletişim                        Mühendis Olma Yolunda      

 

Teknoloji Haberleri

NEDEN MÜHENDİS OLMALIYIZ ?

Bu mesleğe adım atmaya karar verdikten sonra aklımıza gelen ilk soru neden mühendis olmalıyız sorusu olmalıdır. Evet, neden mühendis olmalıyız ?

Eğer insanlığın gelişimine destek vermek istiyorsanız, insan hayatını daha kolay bir hale gelmesini istiyorsanız, kendinize iyi bir gelecek sunmak istiyorsanız kısacası tüm insanlık adına faydalı olmak istiyorsanız bu soruya cevap verebilirsiniz.

Örneğin, iyi bir mekatronik mühendisi olup, insanlığın gelişimi adına bir robot üretebilirsiniz, robotunuzu istediğiniz gibi programlayıp size hizmet etmesi için geliştirebilirisiniz yani siz koltuğunuzda uzanırken,sesli komut aracılığıyla isteklerinizi yerinize getirebilecek ve ona isim verebileceğiniz bir sevimli robot üretebilirsiniz.

İyi bir inşaat mühendisi olarak, daha sağlam,daha dayanıklı yollar yapabilirsiniz, devasa vadilerde baraj yapımında rol alabilirsiniz. 

İyi bir elektrik mühendisi olup, tıbbi cihazlar için hastanelerde, elektrik üretimi, iletimi ve dağıtımı için açık hava sahalarında çalışabilirsiniz.

İyi bir makine mühendisi olup, otomotiv sanayinde, silah sanayinde, savunma sanayinde ve makinenin olduğu her alanda insanlık adına hizmette bulunabilirsiniz.

Kısacası neden mühendis olmalıyız sorusunun kısa ve öz cevabı; insan hayatını kolaylaştırmak, zenginleştirmek, hayatı daha kolay bir hale getirmek için mühendis olmalıyız. 

 
 
PreviousNext

FIRTINA OBÜS

İlginizi Çekebilir


 
 
 
 

FACEBOOK MESSENGER'DA YENİLİK

SONY'NİN YENİ AMİRAL GEMİSİ XPERIA XZ2

Sızdırılan fotoğraflara göre SONY'nin muhtemel yeni cep telefonu XZ2

Fotoğraflardan anlaşılana göre oldukça ilginç bir tasarım olmuş.Sıradışı konumlanmış arka kamerası da ilginç bulgulardan birisi.Cihazın yeni amiral gemisi olacağı söz konusu olduğunda sonynin neden böyle ilginç bir tasarımı seçtiği merak edilen sorular arasında.

OVERWATCH'A YENİ TÜRK KARAKTER : EMRE SARIOĞLU

Dünya genelinde büyük bir üne sahip olan oyuna yeni gelen karakterin Türk bir karakter olduğu ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre Emre Sarıoğlu olarak adlandıralacak olan bu karakter, Blizzard tarafından paylaşıma sunulan ve İstanbul'da geçen bir hikaye ile ortaya çıktı.